קודם קונים או קודם מוכרים?

הדירה הנוכחית קטנה וכבר לא מספיקה למשפחה המתרחבת?
החלטתם לעבור להתגורר בקרבת ההורים על מנת שיסייעו לכם עם הילדים? אחד מבני הזוג מצא את משרת החלומות בעיר אחרת ויש צורך לשנות את מקום המגורים?

תהא הסיבה אשר תהא, אם החלטתם למכור את דירתכם הנוכחית ולרכוש דירה חדשה, תעמדו עד מהרה בפני ההתמודדות עם השאלה הנצחית:
האם למכור את הדירה הנוכחית לפני רכישת החדשה או להיפך?

נקדים ונאמר שאין תשובה חד משמעית לשאלה שהועלתה והתשובה תלויה בעיקר במצב הפיננסי הנוכחי של המשפחה ובגורמים נוספים.

לכל תשובה שניתן יש את יתרונותיה וחסרונותיה ואת ההחלטה הסופית תצטרכו לקבל בהתאם לנסיבות הרלוונטיות לכם.

הקדמת מכירת הדירה לרכישה תבטיח לכם שבעת חיפוש דירה חדשה תדעו בדיוק מה התקציב העומד לרשותכם ולו"ז התשלומים שתוכלו להרשות לעצמכם בהתאם למה שסיכמתם בעת המכירה, מה שיאפשר לכם מצד אחד להתגמש ומצד שני לא לקחת על עצמכם התחייבות שתתקשו לעמוד בה בהמשך.
בנסיבות אלו תוכלו לרכוש דירה חדשה בראש שקט מתוך ידיעה שיתאפשר לכם לעמוד בהתחייבויות ולא תמצאו עצמכם ללא אפשרויות תשלום אם מכירת הדירה תתעכב.
בנוסף, הקדמת מכירת הדירה לרכישת הדירה החדשה תאפשר לכם להמתין בלי לחץ לרוכש המתאים שיסכים לתנאיכם ותבטיחו לעצמכם את המחיר הטוב ביותר בלי שתיאלצו לפעול תחת אילוצי הזמן הנובעים מהצורך לעמוד בהתחייבויותיכם כלפי בעל הדירה אותה הקדמתם לרכוש.

מצד שני, אם תקדימו למכור את הדירה לפני רכישת הדירה החדשה, יש סיכוי שככל שזמן הפינוי של דירתכם יתקרב, הלחץ עליכם יגבר אם לא תצליחו למצוא את הדירה החדשה עליה חלמתם ותחששו להישאר ללא פתרון מגורים, מה שעלול לגרום לכם להתפשר על רכישת דירה שאיננה עונה על ציפיותיכם.

בעיה נוספת עלולה להתגלות במצב של מחירי שוק בלתי יציבים.
אם תקדימו למכור את דירתכם ותחול עליית מחירים בשוק טרם שהספקתם לסכם על רכישת דירה חדשה, תגלו עד מהרה שאפשרויות הרכישה העומדות בפניכם מצטמצמות.

לעומת זאת, אם תקדימו לרכוש דירה טרם מכירת דירתכם הנוכחית, הרי שירידת מחירים בשוק הנדל"ן לאחר הרכישה, שתגרום להשגת מחיר נמוך יותר עבור דירתכם הנוכחית, עלולה לשבש את התחשיב שערכתם טרם רכישת הדירה ולאי עמידה בהתחייבויות כלפי המוכר.
כמו כן, ככל שיחלוף הזמן ממועד הרכישה, תיכנסו ללחץ גדול יותר בהנחה שתהיו תלויים בכספים שאתם אמורים לקבל ממכירת הדירה הנוכחית לצורך מימון עסקת הרכישה, מה שעלול לגרום לכם להתפשר ולהשיג תנאים טובים פחות על מכירת הדירה.

כפי שראינו, אין תשובה אחת פשוטה לשאלה שהועלתה ואין ספק שהמצב הפיננסי שלכם צריך להילקח בחשבון בנוסף לכל מה שהועלה עד כה ויוכל להוות שיקול נוסף ולסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה.

אם יש לכם הון עצמי בצד בהיקף של 25%-20% מעלות הדירה הנרכשת, תוכלו להרשות לעצמכם לרכוש דירה טרם מכירת דירתכם הנוכחית מבלי להילחץ עם המכירה על מנת לעמוד בהתחייבויות, בהנחה שתדאגו לתנאי תשלום נוחים מול המוכר.

כמו כן, אם יש לכם הכנסות שוטפות גבוהות מספיק, יתכן שתוכלו לקבל מהבנק הלוואת גישור שתאפשר לכם לבצע את עסקת המכירה/רכישה בנחת ולרכוש את הדירה החדשה טרם מכירת דירתכם הנוכחית. אופציה זאת תלויה כמובן ביכולתכם לשכנע את הבנק ביחס לעמידה בהתחייבויות החדשות שתיקחו על עצמכם.

כפי שראינו, התשובה על שאלת מיליון הדולר איננה חד משמעית וכל מקרה יש לשקול לגופו בזהירות ובכובד ראש.

 

למאמרים וטיפים נוספים בנושא רכישת דירה : https://bit.ly/35SQTJ6
להתייעצות עם נציגי כפיר בונים : 8026*

מגוון דירות חדשות במיקומים הטובים ביותר – מחירים מיוחדים!

לכל שאלה אנחנו כאן

  קרית אתא

  העצמאות 42, קרית אתא

  072-3970310

  רמת-גן

  ביאליק 155 מתחם הבורסה, רמת גן

  072-3970310

  חיפה

  בעלי המלאכה 26 צ'ק פוסט, חיפה

  072-3970310

  קרית חיים

  אח"י אילת 34, קרית חיים

  072-3970310

  קרית אתא

  העצמאות 37, קרית אתא

  072-3970310

  אני רוצה פרטים נוספים השאירו פרטים ומנהל מכירות ייצור איתכם קשר

   דילוג לתוכן